واحد طراحی

خلاقیت، هنر و تجربه را به کار گرفته ایم و جدیدترین تکنیک ها و روش های طراحی را ابزار آن ساخته ایم تا بستری مناسب برای ارائه بهترین نقش ها در بازار داخلی و خارجی فراهم آورده و فرش ایرانی را آذین هر سرایی سازیم. این تیم از تکنولوژی روز دنیا و آخرین تکنیکها و آموزشها در رابطه با روش های طراحی و سلیقه روز دنیا بهره مند می باشد.

واحد تولید

تکنولوژی روز دنیا، بهترین مواد اولیه و نیروی انسانی توانمند سه رکن پویایی و پیشرفت برندی است که کوشیده با تکیه بر تولید محصول با کیفیت جایگاهی شاخص در صنعت فرش ماشینی را از آن خود سازد. آموزش مداوم، تحقیق برای توسعه و پایش مستمر آرای مشتریان ضامن موفقیت ما در تامین نیاز روز بازار فرش و رمز ماندگاری نام فرش مشهد در چند دهه است.

واحد فروش داخل

پس از حدود ۳۵ سال فرش مشهد از جمله برند های تثبیت شده در بازار داخل می باشد. فرش مشهد شبکه قوی توزیع دارد از جمله فروشگاه‌ های شرکت و نمایندگان مختلف و عمده فروشان. فرش مشهد دارای ۱۸ فروشگاه در سراسر ایران می باشد و همراه با نمایندگان فعال خود در بیشتر از ۳۰ شهر ایران با بیشتر از ۶۶ تعداد فروشگاه حضور فعال دارد.

شرکت فرش مشهد بزرگترین عضو گروه صنعتی مشهد و یکی از بزرگترین تولید کنندگان فرش ماشینی در ایران می باشد همچنین مفتخریم طی سالها بهترین فرش ماشینی با بالاترین کیفیت را به ایرانیان عزیز عرضه کرده ایم. این شرکت در سال ۱۳۵۶ در مشهد، دومین شهر بزرگ ایران، با ظرفیت تولید سالانه ۲۴۰،۰۰۰ متر مربع آغاز به کار کرد. در طول سالهای متمادی جهت رقابت داخلی و جهانی با همکاری تیمی توانمند، شامل مدیران با تجربه، مهندسین مجرب و گارگران ماهر تولید سالانه به ۲،۴۰۰،۰۰۰ متر مربع افزایش یافت.

با استفاده از الیاف مرغوب شرکت درالون آلمان، بهترین و مرغوبترین رنگ ها و مواد شیمیایی کارخانجات ممتاز اروپا، پشم خالص  با برند سازمان پشم نیوزلند و نخ ابریشم طبیعی، حضور فرش مشهد در بازارهای داخلی و جهانی در طی ۴۰ سال تداوم داشته است. از نظر ما خوش نامی و محبوبیت برند فرش مشهد بدلیل مشتری مداری و استانداردهای بالای کیفیت و نیز نوآوری در طراحی و رنگ آمیزی می باشد. استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تولید فرش ماشینی نیز تائیدی بر اهمیت تولید محصول با کیفیت در این شرکت می باشد.

 واحد طراحی
خلاقیت، هنر و تجربه را به کار گرفته ایم و جدیدترین تکنیک ها و روش های طراحی را ابزار آن ساخته ایم تا بستری مناسب برای ارائه بهترین نقش ها در بازار داخلی و خارجی فراهم آورده و برترین فرش ایرانی را آذین هر سرایی سازیم. این تیم از تکنولوژی روز دنیا و آخرین تکنیک ها و آموزش ها در رابطه با روش های طراحی و سلیقه روز دنیا بهره مند می باشد.

واحد تولید
تکنولوژی روز دنیا، بهترین مواد اولیه و نیروی انسانی توانمند سه رکن پویایی و پیشرفت برندی است که کوشیده با تکیه بر تولید محصول با کیفیت جایگاهی شاخص در صنعت فرش ماشینی را از آن خود سازد. آموزش مداوم، تحقیق برای توسعه و پایش مستمر آرای مشتریان ضامن موفقیت ما در تامین نیاز روز بازار فرش و رمز ماندگاری نام فرش مشهد در چند دهه است.

واحد فروش داخل
پس از حدود ۴۰ سال فرش مشهد از جمله برند های تثبیت شده در بازار داخل می باشد. فرش مشهد شبکه قوی توزیع دارد از جمله فروشگاه‌ های شرکت ونمایندگان مختلف و عمده فروشان. فرش مشهد دارای ۲۵ فروشگاه در سراسر ایران می باشد و همراه با نمایندگان فعال خود در بیشتر از ۳۰ شهر ایران با بیشتر از ۵۶ فروشگاه حضور فعال دارد.
در کشوری که مردم آن فرش را بخوبی می شناسند و انتظارات بالایی دارند، سعی بر آن داریم تا حافظان برند خوش نام فرش مشهد باشیم.

واحد صادرات
حضور ۲۶ ساله فرش مشهد در بازارهای جهانی و صادرات فرش ماشینی ایران به بیش از ۳۰ کشور، تجربه ارزشمندی است که تداوم و گسترش آن هدف واحد صادرات می باشد. حضور در نمایشگاه های ملی و بین المللی بخشی از فعالیت های این واحد جهت نیل به این هدف است.

تیم مدیریت
آقای رضا حمیدی: مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره
آقای محمد حمیدی: مدیر مالی
آقای  هاشم رضایی : مدیر کارخانه

کارخانجات گروه صنعتی مشهد به شرح زیر می باشد.

شرکت رنگرزی مشهد

شرکت رنگرزی مشهد در سال ۱۳۷۲، با ظرفیت تولید سالانه ۴۵۰۰ تن الیاف اکریلیک آغاز به کار کرد و در حال حاضر ظرفیت تولید آن سالانه ۱۱،۰۰۰ تن رنگرزی الیاف اکریلیک و ۱۰۰ تن نخ پشم می باشد. شرکت رنگرزی مشهد یکی از بزرگترین واحد های تولیدی رنگرزی الیاف کشور می باشد.
 شرکت ریسندگی مشهد
شرکت ریسندگی مشهد در سال ۱۳۶۹ با ظرفیت تولید سالانه ۳۸۰۰ تن نخ اکریلیک آغاز به کار کرد و اکنون با تکیه بر کادر مجرب، ظرفیت تولید را به ۵۲۰۰ تن نخ اکریلیک، مورد استفاده در صنعت فرش ماشینی، افزایش داده است.

 

سایر شرکت های گروه صنعتی مشهد شامل شرکتهای زیر می باشد که در زمینه های نساجی، تولید البسه و مصنوعات چرمی، فرش ماشینی، حوله، پتو، نان صنعتی و مواد شوینده و پاک کننده فعالیت می نمایند. این گروه دارای بیش از ۲۶۰۰ پرسنل می باشد. اطلاعات بیشتر در مورد شرکتهای زیر را می توانید در بخش گروه صنعتی مشهد ملاحظه نمایید.
شرکت چرم مشهد
شرکت فرش نگین مشهد
شرکت پتوی لاله مهرگان
شرکت گندم دشت مشهد
شرکت بابک شیمی توس
شرکت حوله یاس سپید

رسالت:
 
ما همواره با تکیه بر شعار پیشتاز در کیفیت و نو آوری به دنبال راهها ، الگوها ، استانداردها و فن آوری های جدیدی برای بکارگیری و ارتقاء‌ سطح منابع ارزشمند انسانی ،‌ مالی ، ماشین آلات و تکنولوژی ‌به منظور ارتقاء کیفیت ، بهره وری و سودآوری بیشتر در سازمان با حفظ محیط زیست و همچنین ایجاد زندگی بهتری برای هموطنان و مشتریانمان هستیم . رسالت ما افزایش ارزش و محبوبیت شرکت نزد مشتریان ،‌ کارکنان ، تامین کنندگان و سهامداران است که این امر از طریق عرضه محصولات ارزنده و بهترین فرش در ایران و بازارهای خارجی ( پنج قاره جهان ) و همچنین ارائه خدمات نیکوکاری ، اجتماعی و عام المنفعه بخصوص در زمینه گسترش آموزشهای فنی و حرفه ای و همچنین ارتقاء سطح زندگی معلولین جامعه انجام می‌گیرد .
 
ارزشها:
 
جلب نظر مشتری
حفظ آبروی شرکت
کارآفرینی
تکنولوژی برتر
فرش برتر

شرکت فرش مشهد یکی از واحدهای صنعتی نمونه  کشور می باشد که با اخذ تقدیر نامه های ذیل توانسته است در طول حیات خود در کلیه زمینه های تولیدی ، صادراتی ، سرمایه گذاری و نیکوکاری و غیره پیشرو باشد. برخی از عناوین و افتخارات شرکت فرش مشهد عبارت است از :

۱- صادرکننده نمونه کشور در سالهای ۱۳۷۸ و ۱۳۸۰ - اخذ لوح تقدیر از ریاست جمهور
۲- سرمایه گذار صنعتی نمونه کشور- اخذ لوح تقدیر از ریاست جمهور
۳- واحد تولیدی نمونه در سطح کشور- اخذ لوح تقدیر از ریاست جمهور
۴- نیکوکار نمونه صنعتی کشور- اخذ لوح تقدیر از ریاست جمهور
۵- واقف نمونه صنعتی کشور- اخذ لوح تقدیر از ریاست جمهور
۶- مودی مالیاتی نمونه کشور- اخذ لوح تقدیر از ریاست جمهور
۷- جناب آقای مهندس حمیدی کارآفرین برتر کشور سال ۸۹
۸- پیشکسوت صنعتی نمونه ی کشور
۹- از بزرگترین و با سابقه ترین صادرکنندگان فرش ماشینی به بیش از ۳۰ کشور در ۵ قاره جهان
۱۰- نخستین دارنده گواهی نامه ی جهانی ایزو ۹۰۰۱ در صنعت فرش ماشینی ایران
۱۱- نخستین دارنده گواهی نامه ی شرکت درالون آلمان (بایر سابق) در ایران
۱۲- نخستین دارنده گواهی نامه ی پشم نیوزلند در ایران
۱۳- نخستین و تنها تولید کننده ی فرش پشم و ابریشم هفت رنگ (با دو نخ ابریشم طبیعی) در جهان
۱۴- نخستین دارنده ی پروانه ی تحقیق و توسعه در صنعت فرش ماشینی ایران
۱۵- دارنده ی نشان تشویقی استاندارد ملی ایران
۱۶- عضو فعال انجمن صنایع نساجی ایران
۱۷- ریاست کنونی انجمن مدیران صنایع خراسان
۱۸- صادرکننده نمونه استان خراسان رضوی در سالهای ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۷ بطور پیوسته
۱۹- واحد صنعتی کار آفرین نمونه استان خراسان
۲۰- چهره ماندگار کار و تولید استان خراسان رضوی سال ۱۳۹۰
۲۱- مقام اول در کنترل کیفیت استان خراسان رضوی سال ۱۳۹۰
۲۲- واحد نمونه استان خراسان رضوی در سال ۹۰
۲۳- کارآفرین اجتماعی استان خراسان رضوی در سال ۹۰
۲۴- عضو هیئت امناء دانشگاههای پزشکی مشهد با حکم ریاست جمهوری
۲۵- عضو بنیاد دانشگاه فردوسی مشهد
۲۶- خدمات ارزنده به جامعه معلولین کشور بخصوص آسایشگاه معلولین شهید فیاض بخش ( مرحوم عبدا.. هنری )
۲۷- طراح ساخت مدارس روستایی و پیشنهاد و تصویب مشارکت پنجاه درصدی وزارت آموزش و پرورش با خیرین مدرسه ساز کشور طبق الگوی ۶۱ واحدی مدارس سربیشه بیرجند که توسط خیرین شرکت فرش مشهد و سایر خیرین انجام گرفت .
۲۸- مشارکت موثر در تشویق و ساخت مدارس فنی و حرفه ای و کار و دانش در خراسان که منجر به رشد یازده درصدی تعلیمات فنی و حرفه ای نسبت به سایر نقاط کشور گردید .
۲۹- مشارکت موثر در هدایت و حمایت از موسسات خیریه فرهنگی ، درمانی و ورزشی
۳۰- خدمات ارزنده به گسترش ورزش در سطح جامعه با ساخت و تاسیس سالنهای ورزشی

کیفیت
یکی از افتخارات فرش مشهد کیفیت برتر آن است. لذا مواد اولیه از مرحله رنگرزی تا ریسندگی، بافندگی، تکمیل، بسته بندی محصول، انبارش و حمل تحت نظر واحد کنترل کیفیت بوده و براساس استانداردها کنترل می شوند. پرسنل در مراحل تولید با استفاده از دستورالعمل و آئین نامه کیفیت، هدف ها را محقق ساخته و متعهد به پیاده سازی و پیگیری آن ها هستند.
نگهداری و عملکرد ماشین آلات و تجهیزات همواره تحت نظر و بررسی مداوم بوده تا کیفیت مطلوب حفظ گردد.

خط مشی کیفیت

تعهد به بهبود مستمر در عملکرد با کیفیت و اثر بخشی سیستم مدیریت کیفیت.
تعهد به رعایت و تبعیت از قوانین و مقررات و سایر الزامات و استاندارد های ملی در زمینه های کیفیتی و تامین رضایت مشتریان سازمان.
استفاده بهینه از کلیه منابع شامل برای تولید برترین فرش ماشینی: مواد اولیه، انرژی، نیروی انسانی، تجهیزات و منابع مالی با هدف افزایش بهره وری در سازمان.
توجه به نظریات و لحاظ نمودن خواسته های مشتریان و طرف های ذینفع در تدوین اهداف شرکت با توجه به توانایی­ ها و قابلیت­ های سازمان.
جلب مشارکت و افزایش کار مفید کلیه کارکنان و استفاده بهینه از قابلیت ها و توانایی های آنها در جهت اهداف سازمان که متضمن تامین نیازهای کارکنان نیز می­ باشد.
بهره گیری و توسعه فعالیت های آموزشی همگام با نیازهای شرکت و فنون و دانش روز.
در نظر گرفتن ایمنی کار در فعالیت های سازمان.


شرکت فرش مشهد صادرات خود را از سال ۱۳۶۶ به کشورهای حوزه خلیج فارس شروع و از آن تاریخ به بعد با تلاش مستمر و ارائه کوالیته های متنوع، صادرات به کشورهای دیگر را آغاز نموده است. محصولات شرکت فرش مشهد تاکنون به بیش از ۳۰ کشور در ۵ قاره دنیا صادر گردیده و عنوان صادر کننده نمونه کشور در سالهای ۱۳۷۷ و ۱۳۸۰ را همراه با کسب عنوان صادر کننده نمونه ی استان خراسان رضوی در سال های ۱۳۷۴ لغایت ۱۳۸۷ بطور پیوسته بدست آورده است. ارائه محصولات مختلف از جمله فرشهای اکریلیک ، پشم ، پشم و ابریشم طبیعی باعث موفقیت این شرکت در امر صادرات بوده است. شرکت فرش مشهد در این راستا تلاش نموده تا همواره از پیشگامان امر صادرات باشد و با حضور ۱۹ ساله ی پیوسته خود در معتبرترین نمایشگاه کفپوش و فرش ماشینی جهان، دموتکس آلمان، نام و پرچم پر افتخار ایران عزیز را به اهتزار در آورده است.
 
حضور در نمایشگاه دموتکس ۲۰۱۲:

 

 

 

کارخانجات گروه صنعتی مشهد

شرکت ریسندگی مشهد

شرکت ریسندگی مشهد

شرکت ریسندگی مشهد در سال ۱۳۶۹ با ظرفیت تولید سالانه ۳۸۰۰ تن نخ اکریلیک آغاز به کار کرد و اکنون با تکیه بر کادر مجرب، ظرفیت تولید را به ۵۲۰۰ تن نخ اکریلیک نمره ۱۲ دولا، مورد استفاده در صنعت فرش ماشینی، افزایش داده است.

شرکت رنگرزی مشهد

شرکت رنگرزی مشهد

شرکت رنگرزی مشهد در سال ۱۳۷۲، با ظرفیت تولید سالانه ۴۵۰۰ تن الیاف اکریلیک آغاز به کار کرد و در حال حاضر ظرفیت تولید آن سالانه ۱۱،۰۰۰ تن رنگرزی الیاف اکریلیک و ۱۰۰ تن نخ پشم می باشد. شرکت رنگرزی مشهد یکی از بزرگترین واحد های تولیدی رنگرزی الیاف کشور می باشد.

شرکت فرش نگین

شرکت فرش نگین

شرکت فرش نگین یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کنندگان فرش ماشینی محسوب میشود که تولیدات آن عمدتاً فرشهای مرغوب ۵۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه در طرح های سنتی و مدرن می باشد.‪ ‬شرکت فرش نگین در سال ۱۳۷۱ تاسیس و به بهره برداری رسیده است.

شرکت چرم مشهد

شرکت چرم مشهد

شرکت چرم مشهد با هدف رونق بخشیدن به تولیدات صنایع ملی بازار چرم، سال ۱۳۷۵ در زمینی به مساحت چهل هزار مترمربع به بهره برداری رسید. محصولات چرمی این کارخانه از چرم درجه یک و بسیار لطیفی تولید می شود که حاصل کار دست صنعتگران ماهر به همراه جدیدترین تکنولوژی صنعت چرم دنیاست.

گندم دشت مشهد

گندم دشت مشهد

این شرکت بزرگترین و اولین تولید کننده انواع نان های ایرانی و اروپایی از جمله نان سنگگ، بربری، تافتون، انواع نانهای شیرین، دانمارکی و مافین به روش صنعتی با همکاری شرکتهای KONIG آلمان و BOHLER سوئیس در محیطی کاملا بهداشتی و بدون دخالت دست با ماشین آلات اتوماتیک و تکنولوژی روز دنیا می باشد.

شرکت نساجی لاله مهرگان

شرکت نساجی لاله مهرگان

شرکت نساجی لاله مهرگان در سال 1377 تأسیس گردیده و با داشتن قسمتهای مختلف شامل ریسندگی ، بافندگی، چاپ و تکمیل که هر کدام دارای بالاترین و پیشرفتهترین ماشین آلات هستند، توانسته است فرآوردههای خود را با بهترین کیفیت و تنوع در طرح و رنگ، همپای تولیدات خارجی و گاه برتر از آن عرضه نماید.

بابک شیمی توس

بابک شیمی توس

بهبود کیفی سطح زندگی و نیاز به استانداردهای جهانی در مصرف مواد شیمیایی این شرکت را بر آن داشت تا پس از 8 سال مطالعه، تحقیق و آزمایشات گوناگون در سال ۱۳۸۴ اقدام به تولید انواع شوینده ها، پاک کننده و ضد عفونی کننده ها نماید.

حوله یاس سپید مشهد

حوله یاس سپید مشهد

شرکت حوله یاس سپید مشهد بزرگترین تولید کننده انواع حوله با ظرفیت بیش از 5 تن در روز با استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات اروپایی در بهار 96 افتتاح گردید.